Villen kuvagalleria


VIERASKIRJA


2014:

Hyde & Teepakki Suolikkaalla 17.-19.10.2014

Aloitamme-tapahtuma & VJ-kurssi 29.-31.8.2014

Teologit Romaniassa 18.-24.8.2014

Lippukunnan kesäleiri 26.-30.7.2014

Paprikarpaasit Suolikkaalla 7.-9.2.2014

Lux Helsinki 2014, valotaideteoksia


2013:

Maalle Pako -PT-kisat Kauhavalla 14.-15.9.2013

Lippukunnan Aloitamme-tapahtuma Suolikkaalla 31.8.2013

Suolikkaan maisemaa nuorten nuotiopaikalta

Suolikkaan päiväkirjan viimeinen sivu 6.-7.8.2013

Lippukunnan kesäleiri Avaruusmatka 28.7.-1.8.2013

Nuuskamuikkunen Nuuksiossa 25.-27.6.2013

Pähkinäpit Suolikkaalla 7.-9.6.2013

Lippukunnan kevätkisat ja talkoot 18.-19.5.2013

Voi Veljet -bluegrass-konsertti 7.4.2013

Suolikkaalla 28.-31.3.2013

Kiljavan Hiljaiset Päivät 15.-17.3.2013

Valotaideteoksia Helsingissä 5.1.2013


2012:

Maailmanloppu Suolikkaalla 21.-22.12.2012

Valamon luostarissa 18.-21.11.2012

Suolikkaalla 19.-21.10.2012

Aloitamme yhdessä Suolikkaalla 25.8.2012

Kovikset Suolikkaalla 10.-11.8.2012

Poikain retki Suolikkaalle 3.-5.7.2012

UnionFest Vihdissä 22.-23.6.2012

Rootsinpyhtää Bluegrass & Roots Festival 8.-10.6.2012

Suolikkaalla 18.-20.5.2012

Suolikkaan Kämppätalkoot 12.5.2012

Saunaveikot Nuuksiossa 8.4.2012

Voi Veljet - Bluegrass-konsertti

Lasten ja nuorten yhteisleiri Santalassa 19.-22.2.2012

Suolikkaalla 3.-5.1.2012


2011:

Stadin Vapiksen nuoria Suolikkaalla 3.-4.12.2011

Koiranleuka PT-kisat Evolla 17.-18.9.2011

Versopäivät Sauvon Ahtelassa 9.-11.9.2011

Aloitamme tapahtuma Suolikkaalla 3.9.2011

Stadin Vapiksen nuoret Suolikkaalla 26.-28.8.2011

WersoWigWam kesäleiri Pekanniemessä 3.-7.8.2011

Explorer Belt Saksassa 29.6.-30.7.2011

Ruotsinpyhtään Bluegrass-festivaalit 10.-12.6.2011

Kesäloma Suolikkaalla 6.-9.6.2011

Riihitys Suolikkaalla 28.-29.5.2011

Puutalkoot Suolikkaalla 21.5.2011

VJ-kurssi Vihdissä 21.-25.4.2011

Hiljaiset päivät 1.-3.4.2011

Vartsuretki Suolikkaalle 4.-6.3.2011

Lastenleiri Santalassa 20.-23.2.2011

Nuoret Santalassa 18.-20.2.2011

Suolikkaalla 29.-30.1.2011

Nuuksio 15.-16.1.2011

Valon vuodenaika Helsingissä 8.1.2011

2010-2011 Uusivuosi


2010:

Suolikkaan kämppätalkoot 12.-13.11.2010

Nuorten syysretki Suolikkaalle 15.-17.10.2010

Linnanmäen valokarnevaalit syksyllä 2010

Pata 10 -PT-kisat Nuuksiossa 2.-3.10.2010

Kämppätalkoot Suolikkaalla 18.9.2010

Versopäivät Hauhon Mustilassa 3.-4.9.2010

Aloitamme-tapahtuma Suolikkaalla 28.-29.8.2010

Räiskäle kesäleiri Pekanniemessä 21.-25.7.2010

Nuorten hippileiri Kouvolassa, Pöljössä 15.-18.7.2010

Kämppätalkoot Suolikkaalla 18.-20.6.2010

Yöretki Nuuksioon 15.-16.6.2010

Rootsinpyhtää Bluegrass -festarit 11.-13.6.2010

Riihitys Suolikkaalla 22.-23.5.2010

VJ-kurssi Vihdissä 1.-5.4.2010

Hiljaiset päivät, Hela, Kauhavalla 19.-21.3.2010

Nuoret Lapissa 20.-27.2.2010

Sateenkaarikukkaset Suolikkaalla 12.-14.2.2010


2009:

Itsenäisyyspäivän lipunnosto Taivaskalliolla 6.12.2009

Aloitamme tapahtuma Suolikkaalla 29.-30.8.2009

Nuorten kanssa Kouvolassa splättäämässä 17.-18.7.2009

Kämppätalkoot Suolikkaalla 9.5.2009

VJ-kurssi Vihdissä 10.-13.4.2009

Hiljaiset päivät, Kekkerit, Kalajärvellä 20.-22.3.2009


2008:

Lippukunnan joulujuhlat 15.12.2008

Itsenäisyyspäivän lipunnosto Taivaskalliolla 6.12.2008

Leenan synttärit 8.11.2008

Nordic Fest, Norjassa 12.-17.11.2008

Versopäivät Lempäälässä 24.-16.10.2008

Nuorten reissu Kotkaan 17.-19.10.2008

Sateenkaarikukkaset Suolikkaalla 3.-5.10.2008

Melontareissu 6.-7.9.2008

Aloitamme-tapahtuma Suolikkaalla 23.8.2008

Amerikassa 29.6.-14.7.2008

Puutalkoot Suolikkaalla 7.6.2008

Riihitys Suolikkaalla 17.-18.5.2008

Hiljaiset Päivät Jyväskylässä 4.-6.4.2008

Talvileiri Santalassa 17.-20.2.2008

Vartioretki Suolikkaalle 8.-9.2.2008

Vaeltajapäivät Hattulassa 25.-27.1.2008

Serkusten pikkujoulut, Jyväskylä 5.-6.1.2008

Uusivuosi Eteläsatamasta ammuttuna, Helsinki 1.1.2008


2007:

Versopäivät Tampereella 26.-28.10.2007

PT-kisat Nuuksiossa 15.-16.9.2007

Hepokatti-kesäleiri Santalassa 29.7-4.8.2007

Kämppätalkoot Suolikkaalla 30.5.2007

Riihitys Suolikkaalla 26.-27.5.2007

Spitaali- Hiljaiset Päivät Isojoella 20.-22.4.2007

Kalajärven Rentolan 10-v juhlien partiopiste 15.4.2007

VJ-kurssi Viialassa 6.-9.4.2007

Santalan Talvileiri 18.-21.2.2007

Kouvolan Vaeltajapäivät 26.-28.1.2007


2006:

Itsenäisyyspäivän lipunnosto Taivaskalliolla 6.12.2006

Versopäivät Viialassa 27.-29.10.2006

Vaeltaja 006 -tapahtuma Hämeenlinnassa 29.9.-1.10.2006

Apinan Raivo -partiotaitokisat Jyväskylässä 16.-17.9.2006

Aloitamme-tapahtuma Suolikkaalla 2.-3.9.2006

Lippukunnan kesäleiri Lenssi Hangossa 6.-12.8.2006

Vaeltajien Saunalilja Suolikkaalla 28.-29.7.2006

Riihitys ja Nuorten retki Suolikkaalla 19.-21.5.2006

Vartionjohtajakurssi pääsiäisenä Viialassa, 14.-17.4.2006

Vartioretki Suolikkaalle, 31.3.-2.4.2006

Hämeenlinnan Hiljaiset päivät 24.-26.3.2006

Nuorten ilta Kouvolaisittain, 18.3.2006

Santalan Talvileiri 19.-22.2.2006

Kiipeilemässä Myllypurossa helmikuussa 2006

Vaeltajapäivät Helsingissä 20.-22.1.2006


2005:

Lipunnosto Taivaskalliossa itsenäisyyspäivänä 2005

Vartioretki Nuuksioon marraskuussa 2005

Pykällytys Espoossa marraskuussa 2005

Pahkalilja lokakuussa 2005

Versopäivät Taivassalossa lokakuussa 2005

Versopartiolaisten suurleiri Välke kesällä 2005

Vaeltajien purjehdusreissu kesällä 2005

Lippukunnan aloitamme tapahtuma Nuuksiossa 3.9.2005


2004:

Lipunnosto Taivaskalliossa itsenäisyyspäivänä 2004


ralli.verkkonen.net

Taidepläjäyskuvia

Kipaleita MySpacessa


Sivut päivitetty viimeksi 19.10.2014
eXTReMe Tracker